„Аз, Дон Жуан” на Карлос Саура открива Киномания 2009

Предишната тема Следващата тема Go down

„Аз, Дон Жуан” на Карлос Саура открива Киномания 2009

Писане  Admin on Нед 11 Окт 2009, 12:22

Заедно с падането на листата, есента традиционно ще доведе и 23-тото издание на фестивала Киномания. И тази година в продължение на 3 седмици ще гледаме ексклузивни премиери, фестивални хитове и класически филмови шедьоври.

Освен тях, организаторите обещават любопитни новости в програмата, както и първата панорама на детски кинофилми, късометражно кино и шедьоври, събрали в едно театралната и киносцена.

23-тата Световна кинопанорама започва на 13-ти ноември, в зала 1 на НДК с българската премиера на най-новия филм на Карлос Саура - „Аз, Дон Жуан”.

И след като предложи уникалната си версия на „Кармен“, режисьорът ще ни покаже поредния си филм, свързващ по уникален, драматичен и експресивен начин музиката и киното.

„Аз, Дон Жуан” е изтънчен разказ за света на един от най-харесваните световни композитори, проследяващ раждането и съдбата на една от най-известните му опери - “Дон Жуан”.

В центъра на историята обаче не е Моцарт, а неговият либретист Лоренцо да Понте, работил с маестрото по оперите “Сватбата на Фигаро”, „Така правят всички” и “Дон Жуан”.

Самият живот на Лоренцо да Понте прилича много на опера. Принуден да смени еврейската си вяра с християнството заради женитба, Лоренцо работи известно време като свещеник, намира си любовница и става баща.

Порицанието на властите го провокира да отвори бордей, след което е изгонен от Венеция.

И се мести във Виена, където открива Моцарт и страстта си към операта. Така се ражда един неповторим творчески тандем, създал музикални шедьоври, които будят възторг и днес.

www.avtora.com
Admin
Admin

Брой мнения : 221
Местожителство : Bulgaria

Вижте профила на потребителя http://www.bgmedia.tk

Върнете се в началото Go down

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics